Razem Lepiej!

Razem Lepiej!

poniedziałek, 28 stycznia 2013

My boss made my day!


Jeszcze przed 9 rano usłyszałam od mojego Szefa: "Pani Marto, pani jest tak myślącą i mądrą kobietą, że mężczyzna, który się w końcu z panią ożeni, będzie miał naprawdę dobrze!"

Od razu +100 do poczucia własnej wartości. Nie przypominam sobie, kiedy usłyszałam TAKI komplement.
Aż musiałam go zapisać tutaj i na portalu społecznościowym, bo po prostu szkoda, żeby to przeszło tak bez echa ;)
Szef nie chwali często, ale jak już to zrobi, to naprawdę serce rośnie :) To już któryś raz, kiedy podsumował  mnie w tak rozbrajający sposób.
Tym milej mi się zrobiło, że potem jeszcze dodał, że myślę nie tylko o sobie, ale też o innych ludziach.

Od razu przypomniał mi się zarzut, jaki ostatnio przeczytałam od swojego byłego chłopaka, jak to widzę tylko czubek własnego nosa, uważając, że świat kręci się wokół nieszczęśliwej Martusi.
Wiem, że nie powinnam do tego przywiązywać uwagi, ale jakoś zaczęłam się zastanawiać, czy faktycznie tak robię. I czy nie mam prawa? Czy nie mogę czasami wykazać się egoizmem? Zwłaszcza, jeżeli w danej sytuacji działanie na korzyść innych, odbędzie się z jakąś szkodą dla mnie?  Staram się jak najrzadziej tak działać, ale przyznać muszę, że zdarza się. Niestety właśnie taką decyzję musiałam podjąć w kwestii tego byłego chłopaka. Jak widać do dzisiaj nie może mi tego wybaczyć. Trudna to była dla mnie sytuacja i naprawdę wydaje mi się, że wcześniej zrobiłam wszystko, aby zapobiec całemu złu. Ale dziś pamięta się tylko to, co zdecydowałam, kierując się dążeniem do własnego szczęścia. 

No na szczęście, na chwilę obecną, opinia mojego dorosłego, doświadczonego Szefa, jest dla mnie dużo bardziej wartościowa :) 

1 komentarz: